Amy provází novým albem!

3. listopadu 2011 v 10:39 |  Články
Ahoj!Na blogu evanescencesite.blog.cz jsem našla skvělý překlad rozhovoru s Amy,kde popisovala vznik nových písniček a o čem také celé jsou.Doufám,že to nebude vadit a přikládám překlad-je opravdu zajímavý počíst si o tom :)

1. What You Want
Ok, What You Want. Co bych o ní mohla říct? S psaním téhle písně mám spojeny skvělé zážitky. Já, Tim a Terry jsme asi měsíc byly v mém bytě v New Yorku, kde jsme skládali v mém obývacím pokoji. Já hrála na klavír a oni pracovali na kytarových riffech a verších. Pak jsme začali hrát společně a velmi rychle jsme věděli, že pracujeme na něčem skvělém, a byli jsme z toho nadšení. Bylo to vtipné, pracovali jsme ve dvou studiích najednou, jedno mám v obývacím pokoji a druhé v prvním patře. Takže jsem mohla pracovat na textu a kluci zase na melodii. Vzájemně jsme se navštěvovali a hráli spolu. Vzpomínám si, jak jsem byla trochu v rozpacích, kvůli textu a melodii, hlavně kvůli melodii....'Dělej si co chceš.' Říkala jsem si: 'Proboha budou si ze mě dělat srandu a myslet si, že jsem Janet Jackson nebo něco takového. Kašlu na to, stejně jim to zahraju.' A oni na to: 'Ne, je to skvělé.' Jsem ráda, že to cítili takhle, protože je velmi zábavné zpívat právě tuto část.
2. Made of Stone
Made of Stone je jedna z nejstarších písní. Pochází z 'elektronické' fáze, kterou jsem před pár lety procházela. Miluju ji. Cítím, že je pořádně silná. A poté, co se do jejího nahrávání zapojila kapela, s kytarami a vším ostatním, se stala ještě lepší. Ale vždycky jsem ji měla ráda, myslím, že je cool, temná a sexy.
3. The Change
Téhle písni jsme dlouho říkali Purple, takže si stále zvykám na název The Change. Tuhle píseň jsem složila společně s kapelou, když jsme se dostali do fáze předprodukce. Celá kapela se na ní podílela. Je to skvělá historka. V Nashville, kde jsme asi šest měsíců nahrávali album, jsme bydleli ve dvou bytech, psali jsme a skládali, blablabla. Tim a já jsme bydleli v jednom bytě a Will, Troy a Terry v druhém. Chtěli jsme odděleně pracovat na nových nápadech, s tím, že je ráno představíme ostatním a zkusíme napsat novou píseň. Já jsem na to řekla: 'Co takhle si vzít stejné vybavení, kytary a tak, takže možná dostaneme nějaké skvělé nápady, které pak budeme moc dát dohromady, kdo ví.' Tak jsme to udělali. Já s Timem jsme pracovali na něčem vážně skvělém, Tim složil první verše, já jsem nasměrovala melodii a tak. Druhý den jsme se setkali s ostatními kluky, potřebovali jsme nějakou kytarovou část. Nějakou shodou okolností kytarová část, na které dělali kluci, i verše, které jsme složili, do sebe skvěle zapadaly. Tyhle dvě protichůdné části se k sobě skvěle hodily. Tim odvedl opravdu skvělou práci. Byla to taková šťastná náhoda.
4. My Heart Is Broken
My Heart Is Broken je další píseň, která pochází ze stejného období jako What You Want. Tuhle píseň jsme začali skládat, když jsme poprvé hráli společně, Tim, Terry a já. Tu klavírní část jsem původně hrála na harfu, bylo to ještě pomalejší a trochu jednodušší. V předprodukci jsme ji s kapelou stále zrychlovali. Když jsme se dostali do studia k nahrávání alba, tak kluci řekli: 'Super, tak nahrajeme harfu.' A já na to: 'Ne, to už nepůjde. Ta píseň je mohem rychlejší.' Takže jsme to změnili na klavírní část. Vlastně myslím, že zahrané na klavír to zní lépe. Je to výraznější. Klavír je silnější nástroj, takže je to více slyšet. Tahle píseň je rozhodně jedna z nejvášnivějších z celého alba. A já doufám, že to bude druhý singl. Myslím, že by mohl být.
5. The Other Side
Tuhle píseň jsme neustále vylepšovali. Začali jsme ji psát před několika měsíci, ale nedokončili ji. Pak jsme na ni začali pracovat všichni. Tohle je skvělá píseň, všichni ji milujeme. Myslím, že je to jedna z nejoblíbenějších písní celé kapely. Je to skvělá píseň pro živé vystoupení. Je o ztrátě, ale ne tolik o trápení se kvůli smrti, ale spíše o tom, že v příštím životě můžeme být znovu spolu.
6. Erase This
Ok, Erase This se dříve jmenovala Vanilla, takže si stále zvykám na její nové jméno. Tohle je jedna z posledních písní, které jsme dokončovali. Text jsem psala během celého nahrávání alba, vždycky v noci. Během dne jsme nahrávali ve studiu, večer jsem šla domů a dokončovala text. A další den jsme zase nahrávali ve studiu. Bylo to šílené. Nemám to moc ráda. Většinou mám všechny písně připravené, co se týče textů. Během předprodukce jsme opravdu hodně skládali, ale já jsem ještě musela dokončit text. Psaní textů mi trvá nejdéle. Poté, co máme hudbu a melodii musím strávit nějaký čas osamotě, přemýšet o textu a ponořit se do něj.
7. Lost In Paradise
Řekla bych, že tohle je nejintimnější píseň z celého alba. Pochází z těžkého období, z roku 2010, kdy jsem se cítila bezradná a na chvíli jsem ztratila svou vizi. Tahle píseň je skvělá, je to tak trochu omluva všem fanouškům za to, že jsem byla tak dlouho pryč. Vypráví o tom, jak se to všechno stalo. Potřebovala jsem od toho na chvíli uniknout, ale scházelo mi to. Někdy je to těžké a bolestivé, někdy je to zase něco velkého a silného, ale jsem to já, mé srdce, náš vztah. Jo, chtěla jsem to všechno zpátky.
8. Sick
Sick, dobře. Tahle píseň vznikla asi před rokem v období, kdy jsem začala hrát s kapelou, už jsem nepracovala na albu sama. Nevím, byla jsem hrozně nadšená. Někdy jsou v místnosti všichni členové a snaží se napsat píseň, ale prostě to nefunguje. Pracuje na tom více lidí, mají různé nápady, někdy proběhnou i konflikty, co se týče směru, kterým se chtějí ubírat. U nás tomu bylo jinak. Když jsem přišla na to, že jsme na stejné vlně, to byl jeden z nejlepších okamžiků. Cítila jsem, že tahle kapela může skládat spolu, což bylo pro mě něco úžasného. Je to něco, na co nejsem zvyklá a co jsem většinou nedělala. V minulosti bylo skládání něco osobního a soukromého, většinou jsme skládali ve dvou nebo jen já sama. Samozřejmě ne jen já, protože já nejsem autorem kytarových částí. Každopádně jsme napsali Sick, což byl takový experiment, nevěděli jsme jestli to bude fungovat nebo ne. Vzpomínám si, jak jsme na konci byli všichni nadšení, protože tuhle píseň opravdu milujeme. Pro mě to byl okamžik, kdy jsem věděla, že všechno bude v pohodě, že to zvládneme a bude to zábavné.
9. End Of The Dream
Píseň End Of The Dream je o životě, konec snu znamená smrt, je to o cestě. Znovu se tu objevuje téma toho, že nemáme mít strach žít svůj život, který netrvá věčně. Myslím, že je to něco, co se v naší hudbě objevuje často. Je to něco, co hluboko uvnitř sebe cítím, co si vždy říkám. Nění to tak, že si z něčeho vezmete ponaučení a řeknete si: 'Jo, jasně.' Musíte si neustále připomínat věci, ve které věříte. Takže myslím, že myšlenka, že život netrvá věčně, a proto bychom se ho neměli bát žít, je důležitá. A o tomhle je tahle skladba.
10. Oceans
Oceans je skvělá píseň. Představuje nový směr, kterým jsme se vydali, ale zároveň to jsou klasičtí Evanescence. Můžete v ní slyšet některé nové prvky, hlavně syntetické klávesy. Použili jsme pět různých kláves, abychom dosáhli tohoto zvuku. Tuhle skladbu mám opravdu ráda, protože zní odlišně. V posledních letech jsem si oblíbila analogový zvuk a je zábavné si na tyto nové věci zvykat. Jo, myslím si, že je to velký, epický, zábavný song, jeden ze čtyř, které jsme se rozhodli hrát živě v rámci posledních několika vystoupení. Myslím, že je skvělá, mám ji ráda. Je zábavné ji hrát živě.
11. Never Go Back
Píseň Never Go Back je insirovaná zemětřesením a tsunami, které zasáhly Japonsko. Stalo se to, když jsme skládali ve fázi předprodukce. Vzpomíním si, jak jsme se dívali na zprávy a viděli všechny ty fotky na internetu. Velmi mě to inspirovalo, cítila jsem všechny ty emoce, pochopení a soucit, a říkala jsem si, jaké by to bylo být v takové situaci. Pak jsem doma pracovala na textech, ani jsem nepřemýšlela, o čem píšu. Po chvíli jsem si uvědomila, že přemýšlím o Japonsku. Tak proč by tenhle song nemohl být o tomhle? Je o ztátě všeho, o životě, který nemůžeme nijak ovlivnit.
12. Swimming Home
Skladba Swimming Home rozhodně zobrazuje elektronickou fázi, kterou jsem před pár lety procházela. Miluju tuhle píseň. Myslím si, že vyjadřuje některé emoce, které jsou pro mě a pro Evanescence nové. Protože je smutná, je to sbohem...je to vlastně druhá strana předchozí skladby. Tahle píseň je z pohledu osoby, která přechází na druhou stranu, do dalšího života. Ale je klidná, vypráví o přijmutí téhle velké a šílené věci, která mě fascinuje, o které často uvažuji a přemýšlím. O životě a smrti, o tom, co potom následuje a co tohle všechno znamená. Tahle píseň vyjadřuje příjetí a klid....klid po bouři.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rionka rionka | Web | 17. listopadu 2011 v 19:46 | Reagovat

tohle je vynikající, zkusím se domluvit s autorkou, jestli bych to mohla zveřejnit i u nás. 8-)

2 StoneRose StoneRose | Web | 17. listopadu 2011 v 22:07 | Reagovat

[1]: Určitě! Rozhodně je skvělý si to přečíst! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama