Březen 2009

Amy psala na evthreads.com

19. března 2009 v 10:25 Články
Ahoj všichni,
chtěla jsem se sem podívat a říct aspoň "ahoj". Viděla jsem všechny ty věci, co jste napsali o 'Evanescence Day' a vůbec jsem si neuvědomila, že to výročí je vlastně založeno na datu vydání naší první nahrávky! Šest let?! Cítím se, jako by od té doby už uběhl celý život.
Pamatuju si ten den, byli jsme v Seattlu a zašli jsme do místního obchodu s cédéčky - šílené na tom je, že v současnosti ten obchod prakticky zanikl - a koupili jsme si každý jednu kopii. Vlastně, já jsem si tehdy koupila ty CD dvě, pro štěstí. Moc si z toho dne opravdu nepamatuju - je to zamlžené. Ale vybavuju si, že v okně toho obchůdku měli vylepený plakát s obrázkem coveru naší desky, a to bylo něco. Vyfotila jsem si to.
Když už mluvím o obchodech s cédéčky, všimli jste si, že všechny obchody značky Virgin Records zavírají? Je to smutné a divné. Naše generace zažije konec obchodů s hudbou. Když začínaly ty nejmenší první nezávislé obchůdky, byl to šok, ale že by teď už v New Yorku nebyl ani jeden Virgin megastore? Obchod Circuit City také zavírá. Já vím, těkám od jedné věci ke druhé; ale prostě mi bude chybět chození po hudebních obchodech, hrabání se ve věcech, které nepotřebuju, vyptávání se týpka za pokladnou, co to zrovna hraje, protože se mi to líbí.. a prostě ta možnost cítit, že existuje místo, kam v podstatě patřím. Možná je to triviální a pitomé, ale v prohledávání vší té historie hudby je něco opravdu magického - od Beatles přes Neila Younga a Nirvanu až k Björk - a mělo by to mít na světě své místo. Malé místo právě mezi Eurythmics a Everclear.
[Tahle myšlenka je nádherná a naprosto ji sdílím. Díky, Ames. - pozn. překl.]
Jen doufám, že i tahle 'nová éra' zdánlivě neomezených informací si uchová něco magického. Doufám, že skvělá hudba vždy prozáří neskutečně velké moře hluku. Rádiové stanice a nahrávací společnosti snad najdou způsob, jak obnovit svou sebedůvěru a originalitu - anebo budou pokračovat stejně a už nyní umírají.
A ta záležitost s 'Lyrics and Legends' byla pěkně šílená. Ukázalo se, že Dwight Yoakam je obdivuhodný člověk. Domnívám se, že jsem ten poslední, kdo by ho mohl posoudit, protože country normálně vůbec neposlouchám, ale ať už se vám to líbí nebo ne, ten člověk je neuvěřitelný. Skvělý hudebník, bavič, vypravěč, profesionál. Gavin DeGraw je také extrémně talentovaný. Je to vynikající skladatel a jeho hlas je geniální. Tohle všechno říkám, protože jsem o nich opravdu před tou akcí v Nashville vůbec nic nevěděla. Ten fakt, že jsme si všichni tři sedli doprostřed toho kulatého pódia a hráli stejné písně, to byl něco mezi "geniálním" a "veselým", protože jsme všichni absolutně rozdílní. Myslím, že právě proto se mi to tak líbilo. Vtipkování tam bylo občas jistě neohrabané, ale ta hudba byla vážně dobrá. Jsem nervózní a nemůžu se dočkat, až to uvidím v televizi. Děkuju vám, všichni hladoví a nevyspalí lidé, kteří jste cestovali takovou dálku, abyste nás v tento den podpořili. Znamená to pro mě hrozně moc. Děkuju Susanně a Kaiden za sadu na cupcakes a miluju ten lístek/kartu/přání! ["that card" bez bližšího specifika - bohužel nevím, co jí přesně dali :( - pozn.překl.] Má sestra Carrie tam byla se mnou, pařily jsme a hrály jsme dokola až do noci pirátskou písničku. Kaiden, jsi úžasná(ý?) a přála bych si být takhle objímána každý den!
Jsem celá vzrušená z hudby, na které jsem pracovala v poslední době - zatím to nemá žádný název, takže klid! Doufám, že se budu dále vyvíjet a rozšiřovat okraje svého dosud bezpečného území. Děkuji všem za oceňování hudby, kterou jsem až dosud vytvořila - a také za to, že jste stále se mnou i v dobách ticha.
love,
Amy

Zdroj: http://blogs.myspace.com, překlad ©by Rionka

Nový design!

1. března 2009 v 19:18 Články
Tak lidičky,rozhodla jsem se to tady trošku změnit a zpestřit takže jsem udělala fungl nový design!Myslím že to záhlaví se mi docela povedlo :)Jo-kdyby se vám to záhlaví trošku useklo a nebo bylo useklý menu tak za to já nemůžu :) nojo nevím čím to je ,ale na všech stolních pc se to zobrazuje špatně kdežto na notebooku je to normální.No takže tuhle chybičku prosím omluvte :)Doufám že se vám tu bude i tak líbit a pište co na tu změnu říkáte! :)