O čem jsou ty úžasné songy?

28. srpna 2008 v 22:03 |  Články
GOING UNDER
Text písně je o opouštění vztahu. Když jsi na konci lana, když si uvědomuješ o co jde, že nemůžeš žít v situaci ve které jsi, protože tě samotného ničí.
TOURNIQUET
Je to o dívce, která se pokusila spáchat sebevraždu a teď se ptá Boha, zda jí odpustí. Zmíní se také v otázce, jestli vstoupí nebo nevstoupí do nebe, když si vezme svůj život. Tourniquet je přístroj, který se používá k zastavení krvácení, obvykle k zaražení tepny, aby krev nemohla téct ven. V této písni je tourniquet Bůh.
EXODUS
Exodus je o odchodu lidí, kteří ti křivdí a říkají ti, že jsi byl příliš odlišný od ostatních. Tak utíkáš pryč, bez uvědomnění si, co děláš a stále končíš sám, nemocný a navždy číháš jen ve stínech.
AWAY FROM ME
Někdo, kdo lhal se chytil do lží jiných osob, kteří dlouho lhali, cítili se, jako by se nic nestalo a dělali se důležitými. Chtějí být zachráněni, ale bojí se, že osoba, kterou milují, mohla myslet na pravdu samotnou.
Někdo, kdo lhal ztratil sám sebe a nemůže se zpátky najít, proto se stále jen skrývá ve stínech svých lží a nemůže z nich vystoupit jako samostatná osoba.
MISSING
Je to celé o dívce, které ošklivě ukřivdil chlapec, kterého milovala. Ve skutečnosti ho však ještě hluboko v srdci stále miluje. Přesto s ním už nikdy víc nemůže být. Ze srdce si přeje, aby se k ní někdo naklonil a vrátil ji zpět do normálního světa. Její svět je totiž plný zloby, zášti a nenávisti. Bojuje se sebou a svými city. Nenachází cestu. Ta je v sebevraždě.
IMAGINARY
Píseň je o člověku, který není schopný se nikdy probudit ze země snů. Její budík začne zvonit, ale ona se nechce vzbudit a čelit realitě. Chce zůstávat tam, kde může být kýmkoliv a může mít koho chce a všechno je tam dokonalé. Nic jako skutečný svět.
LIES
Je to o někom, kdo někoho opustil a teď žije s někým jiným. Milují se, ale ten někdo opuštěný je stále sám. Ten, co opustil, by se měl rozhodnout a nezraňovat ho víc, ale nemůže opustit toho, s kým právě je, protože ho tolik miluje.
MY LAST BREATH
My last breath je právě o tom, co se název snaží říct. Amy zkouší zoufale komunikovat se svým milovaným během posledních momentů jejího života. K poslechu je to bolestivá píseň, jak Amy nemůže mluvit, ale je přesvědčena, že může být slyšena, protože může vše cítit v jeho slzách. Amy stále pokračuje ve zkoušení utěšit toho, koho opouští, dokud se neztratí do tmy, to představuje pouštění ven posledního dechu, který drží bezpečně uvnitř sebe.
WHISPER
O dívce, která má zemřít a další dívka vedle ní umírající. Nemůže mluvit nebo se pohybovat, protože je příliš vystrašená. Ve svě hlavě uslyší hlasy, které jí říkají, aby zavřela oči a usnula, ale ona ví, že jestli to udělá, tak zemře. Zavře oči, zemře a setká se se svým koncem.
BREATH NO MORE
Píseň je okolo vztahu, kde jste milován jen pro krásu a ne pro osobnost. Byli jste kolem této mělké lásky tak dlouho, že se začnete cítit pouze jako "krásný obličej". Rozbijete zrcadlo, najdete pravdu, ale ztratíte sami sebe spolu se střepy. Snažíte se dát sami sebe zpět dohromady, ale pořezali jste se, znovu a znovu a krvácíte, dokud nepřestanete dýchat. Nějak se nutíte dýchat znovu, ale nikdo nerozumí tomu, čím jste prošli. Pokouší se vám říci pouze co je špatné, ale vůbec neposlouchají, co říkáte. Dokonce po tom, co jste objevili rozdíl mezi sebou, díváte se a myslíte si, že pořád milují jen váš odraz.
MY IMMORTAL
Je to o tom, že když někoho moc milujete a ten někdo zemře, nechcete si to připustit a jeho duch je jakoby stále s vámi. Jste pořád jen s ním až vás to přivede k šílenství. Straší vás ve snech, je tu pořád, ale musíme si přiznat, že skutečnost je jiná, že tu vlastně není. Je to pouhá představa. Zároveň se ho chcete zbavit, ale také se bojíte, že zůstanete sami, jak jste ve skutečnosti, stále byli.
BRING ME TO LIFE
Pojednává o odhalování dosud nepoznaných pocitů. Oběvuješ, že svět je větší než tvoje bezpečná bublina. Zjistíš, že sis to dlouho nechtěl přiznat a bojíš se si to připustit. Když to uděláš, zjistíš, že svět není takový, jak sis ho vždycky představoval, že má i svou špatnou stránku, jako všechno.Je to o procitnutí všech věcí, které jste už dlouho postřádali. Jednoho dne někdo řekl něco, že moje srdce začalo tlouci podruhé. A já si uvědomila, že po měsíce kdy jsem byla zkřehlá, se život pohyboval
Inspirace pro tuto píseň přišla, když Amy seděla v restauraci. "Byla jsem inspirována k napsání této písně když mi někdo něco řekl - neznala jsem ho a myslela jsem si že to je jasnovidec", říká Amy.
"Byla jsem ve vztahu uplně nešťastná, ale skrývala jsem to. Byla jsem ponižována a snažila jsem se to zakrýt; ale nemohla jsem si to přiznat. Pak jsem si řekla 10 nebo 15 slov s člověkem, který byl kamarád mého kamaráda. Každý jsme čekali na někoho jiného a tak jsme si šli do restaurace sednout. A on se na mě podíval a zeptal se, 'Jsi šťastná?' a já cítila, jak moje srdce poskočilo a věděla jsem, že ví co si myslím. A já zalhala a řekla jsem, že je mi fajn. Ve skutečnosti ale nebyl jasnovidec."
Amy ještě řekla, "V podstatě procházíme životem každý den, děláme stejné věci, děláme stejné pohyby a tak. A jednou se stane něco, co nás probudí a přinutí nás to uvědomit si, že v životě je víc než jen cítit nic, cítit se otupělý. Je to jako byste to nikdy před tím necítili a uvědomíte si, že tento svět emocí nebo myšlení jste nikdy neviděli. Je to jako 'Wow celou dobu jsem spal.'"
EVERYBODY'S FOOL
Je o dívce, která se jednou ohlédne za svým životem a zjistí, že taková ve skutečnosti není. Už nechce žít jen ve lžích a nechce ty lži šířit dál. Je to o tom, že se člověk může postavit i sám sobě. Nesmí se bát přiznat si pravdu o tom, kdo je a dokáže se i změnit. Blázni jsou ti, kdo si na lžích staví svůj svět. Objevíte hrůzy, které jste dělali a nedokážete takhle žít dál, začnete se nenávidět, tak, že spácháte sebevraždu. Amy Lee v jednom rozhovoru řekla, že Everybody´s Fool byl o Britney Spears. Námět písně je zklamání fanynky potom, co se její idol změnil. Skutečně, napsala, že píseň je z pohledu její malé sestry, která byla fanynkou Britney na začátku její kariéry, 4-5let nazpátek. V tomto rozhovoru Amy řekla, že nemá nic proti tomuto stylu hudby, ale co jí vadilo byl fakt, že se Britney objevovala stále méně a méně oblečená. Podle Amy Britney nikdy nebyla dobrým příkladem, protože dělala přesně to, co od ní čekala. Když Amy viděla, že se spousty malých dívek obléká jako Britney, rozhodla se napsat tuto píseň. Později chtěla dokázat své sestře, že její idol, kterému věřila každé slovo je padělek, imitace. Amy v tomto rozhovoru také řekla: " Jako všechny ostatní popové hvězdy se Britney objevila jako perfektní mladá dívka. Malé dívky ji viděly jako květinu, poněvadž byla na plastice.
HELLO
Píseń Hello Amy složila pro svou sestru Bonnie, která zmřela v 9 letech, když Amy bylo 6. Tato písnička je o smrti z Amyina pohledu, coby dítěte. Když jí bylo 6let, byla říct ve škole, že její sestra je mrtvá. Je to o tom, že nasadila šťastný výraz a předstírala, že všechno bude O.K. a že všechno přejde, ale nakonec pouze shovávala svojí skutečnost...jakoby byla živoucí lež.

FIELD OF INNOCENCE
Je to o tom, že člověk dospívá a je sám, neví co má dělat, chce být zas dítě, ztratil všechno co měl a bojí se jít dál. Chce být zas nevinný a naivní, chce, aby ho opět někdo chránil a rozhodoval místo něj, protože se bojí udělat chybu. Je příliš nevinný, aby mohl zůstat na tomto světě plném lží a nástrah, kde každý chce zvítězit nad tím druhým. Je to o člověku, který prožívá nebo ještě v dětství prožil něco strašného a pomalu přichází na to, co se vlastně stalo. Ve skutečnosti to ale raděj vědět nechce, chce být jako dřív, stejně naivní, bojí se znát pravdu.
EVEN IN DEATH
Even in death je o tom, když člověk někoho miluje tak strašně moc, že i po jeho smrti ho touží přivést zpět. Přímo v textu se zpívá: "They took you away from me, but now I'm taking you home"...("Berou mi tě pryč, ale teď tě já beru domů...") a poté "They don't know you can't leave me, they don't hear you singing to me..." ("Oni neví, že mě nemůžeš opustit, oni neslyší, jak mi zpíváš")...Láska dokáže s lidmi udělat strašně moc, pokud je její pouto tak silné. Ale smrt si nevybírá. Tenhle song je o tom, že láska nekončí smrtí, že láska trvá dál, je věčná a slova "People died, but real love is, forever" (Lidé umírají, ale pravá láska je, navždy" jej plně vysthují.
ALL THAT I´M LIVING FOR
Tato píseň je soustředěna na skupinu samotnou. Píseň vznikla, když si Amy uvědomila, že skupina je její život. "Nic jiného nedělám," říká, "píšu pro skupinu, cestuji pro skupinu, dělám rozhovory o skupině, nebo přemýšlím o další věci o které napíšu. Je to můj život a líbí se mi to."
Amy popsala píseň takto: "Miluju tu píseň. Je odlišná než ostatní. Text je o tom, jak píšu píseň - jak dám píseň dohromady, proč to dělám a jak se snažím napravit všechny věci co mě trápí skrze hudbu. Nejdříve tam mělo být 'Save me from the night again/I can feel the separation from the living (=Zachraň mě znovu od tmy/Cítím se jako odloučená od života' Je vždy noc když začínám psát, jakmile je noc, píšu."
CALL ME WHEN YOU´RE SOBER
Amy popsala píseň: "Je jasné o kom to je. Vím, že lidi by mohli číst mezi řádky a myslet si, že je to o mém ex-příteli Shaunu Morganovi (ze skupiny Seether), ale chci to ujasnit. Moc jsem potřebovala říct přesně to co jsem dlouho cítila. Hudba je pro mě terapie. Je to mé otevření všech negativních věcí kterými jsem prošla, dovoluje mi to změnit něco špatného v něco krásného."
CLOUD NINE
Amy popsala píseň: "Je to o rozchodu. Na nahrávce je hodně bojů se vztahy. Vždy píšu o tom jak jsem se cítila, protože je to opravdové. Bojovala jsem se vztahem a cítila se jako odpad vesmíru. Původní text mluví za vše - ''If you want to live, let live/ If you want to go, let go/ What are we doing here?/ Because I can live without you (=Když chceš žít, nech žít/Jestli chceš jít, nech jít/Co tu děláš?/Protože já bez tebe mužu žít.'"
GOOD ENOUGH
Píseň je rozhodně pozitivní a vypadá to že Amy Lee pustila někoho k sobě a je šťastně zamilovaná. Myslí si že je to nejodvážnější píseň na albu Open The Door. Amy řekla: "Je strašidelné být tak bezbranná když vím že odně metallistů to odradí, protože to není uplně stejné jako jiné písně. A nekončí to žádným 'je ve skutečnosti duch' nebo tak. je to pro mě tak cool i divné. Nikdy jsem nenapsala šťastnou píseň"
Amy popsala píseň: "Prošla jsem různými těžkými věcmi během psaní alba, a na konci jsem chtěla přestat se špatnými situacemi. Je to těžké. Musíte být odvážní a silní. Po tom co jsem to udělala jsem se cítila skvěle. Poprvé jsem cítila že můžu napsat píseň o tom jak dobře se cítím. Před tím jsem to neudělala."
Píseň byla inspirována Joshem, Amyiným přítelem a teď manželem.
LIKE YOU
Tato píseň je na albu The Open Door nejosobnější. "Je to o něčem o čem je těžké mluvit, ale je dobré o tom napsat," vysvětluje Amy. "Je to o mé sestře která zemřela (na neznámou nemoc kterou nemohli identifikovat ani doktoři) když jsem byla malá holčička. Bylo mi 6 let a jí byly 3. Ovlivnilo to celý můj život a určitě to ovlivnilo i mou hudbu, a udělalo mě to takovou jaká jsem. Je to jedna z věcí co se stane v životě a ovlivní vás to. Myslím si, že jsem z toho udělala věc kterou můžu použít v pozitivním směru života. Poučila jsem se z toho a vyrostla jsem a vždy jsem se cítila starší. 24 je pro mě málo, je to zvláštní. Miluju svou sestru a vždy jí milovat budu. Její duše je vždy s námi. Jako bych nechávala něco na ná na každém albu. Na poslední Albu to byla píse%n 'Hello'm tu jsem napsala taky z dětské perspektivy, ale jiným způsobem."
"Píseň je z mého pohledu když jsem byla ještě díte a chodila jsem na TO místo hodně. Šla jsem tam teď zase a napsala jsem tuto píseň. Není to věc co bych normálně řekla do mikrofonu před milionem lidí."
LITHIUM
Amy popisuje píseň: "Není to doslova o droze, nikdy jsem si lithium nevzala. Je to metafora na znecitlivění a štěstí. je to můj pohled na štěstí v negativním smyslu, protože jsem vždycky, víte, trochu bála být šťastná. Jako se skupinou a uměním a čímkoliv jiným je to jako bych si nikdy nedovolila být šťastná a vypadá to tak, protože to nen cool nebo něco. A popsání šťastnosti Lithiem je jako říkání 'Je to otupělost, nebudu schopna být umělcem když budu šťastná', což je zvláštní, protože to není pravda, jsem šťastná. Tak je to jako boj uvnitř té písničky - 'Vezmu si to a budu šťastná nebo s budu libovat jako vždy?' A to je cool protože na konci říkám 'I'm going to let it go (=nechám to být', jako bych chtěla být šťastná."
SNOW WHITE QUEEN
Amy řekla: "Prošla jsem nějakými zvláštními zážitky se stopaři. Je zvláštní jak to pracuje. Moje texty jsou tak intimní, že si lidi myslí že mě doopravdy znaj a já je neznám vůbec. Moje soukromí je uplně napadeno a já jsem pár nocí nemohla zůstat v mém domě. Tak jsem napsala píseň očima stopaře ještě s mojí perspektivou."
Píseň zní jako znásilnění nebo jako když má být někdo znásilněn. Vypadá to jako rozhovor oběti a útočníka.
SWEET SACRIFICE
Amy řekla: "Je to jedna z písniček z The Open Door,která je o stejně hrozném vztahu jako písně na Fallen,. Tahle píseň měla být na začátku, ale přišlo to z mnohem větší pointy než Fallen. Už neříkám 'jsem chycena ve strachu, někdo mě zachraňte', říkám 'Strach je jen v našich myslích...už se nebojím'"
TAKING OVER ME
Píseň je o posedlosti. Jako když jste posedlí někým, o kom si myslíte že je pro vás ten pravý.
THE ONLY ONE
Amy řekla: "Píseň je z nějakých mých zkušeností když jsem byla hloupý teenager. Myslela jsem si že lidi kolem mě vypadali ztraceni ve světě ve kterém jsem nechtěla zůstat. Je to trochu duchovní. Původně se to mělo jmenovat 'Tuna Afternoon (=tuňákové odpoledne)', protože jsem dělala ten den tuňákové nudle."
YOUR STAR
Amy popsala píseň: "Před pár lety jsem se cítila tak sama když jsem byla na cestě. Přijeli jsme do Lisabonu a já se ve svém pokoji cítila divně a unaveně. Bydlela jsem v domě kde jsem mohla vidět hvězdy z okna. Ale když jsem se koukla z oken v Lisabonu, neviděla jsem nic protože jsme byli ve velkém městě. To byla poslední kapka. Cítila jsem se smutně a začala jsem zpívat tuto píseň."
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/4/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni,že jsi tu byl (a)

CLICK! 100% (97)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama